Піщані браконьєри «пробили дно»: під виглядом днопоглиблення надурили державу на 123 мільйони

2018-10-30 13:45
Піщані браконьєри «пробили дно»: під виглядом днопоглиблення надурили державу на 123 мільйони

Четвертий рік поспіль громадська організація «Стоп Корупції» здійснює моніторинг та бореться з піщаними нелегалами. На нашому рахунку майже 20 закритих точок видобутку піску на Київщині. За підрахунками експертів, щомісяця бюджет України недоотримує близько 100 млн грн через незаконних видобувачів піску. 


«Тут ми бачимо абсолютно очевидний факт промислового видобутку піску під виглядом днопоглиблення та дноукріплення на одному місці і складування цього піску на ділянці, яка не передбачає згідно зі своїм цільовим призначенням цього складування», - зазначає депутат Київради Ігор Мірошниченко, - «Загалом понад 123 млн грн компанія «Мостобуд» не сплатила в бюджет коштів за користування земельною ділянкою».


Рік тому активісти повідомили керівника Київської прокуратури №1 Артема Яся про піщаних браконьєрів – тоді він пообіцяв розібратися з нелегалами за законом. Натомість напередодні активісти відзняли відео, з якого чітко видно: одразу кілька вантажівок без перешкод заїжджають на територію і вивозять пісок.

«Це видобуток, який не обкладається ні податками, не піддається контролю з боку правоохоронних органів, природоохоронних: тобто, багато років підприємство працює, веде діяльність під боком у правоохоронних структур і ніхто, на жаль, цього не бачить», - коментує Вадим Пелих, керівник Української асоціації видобувачів піску.

Тож активісти повторно вирушили до прокуратури. Репортаж про це доступний для перегляду:


Залишайся проінформаваним про актуальні події

Підписуйся на наші новини