На скільки тебе обкрадають щодня?

2019-02-15 15:32
На скільки тебе обкрадають щодня?

Як кожного із нас щодня обкрадають?Ст.13 Конституція України
«НАДРА НАЛЕЖАТЬ НАРОДУ УКРАЇНИ»

Згідно з Конституцією України все, що видобувається на території України – наша з вами власність. Цей механізм реалізовано через обтяження надровидобувачів податками і зборами, відшкодуваннями збитків та безліччю інших стягнень.

Схем нелегального видобутку піску є декілька, а сьогодні ми поговоримо про найбільш поширену – днопоглиблювальні, дноочисні та інші роботи на землях водного фонду.
Що це і чому термін «ДНООЧИСНІ РОБОТИ» частіше усього пов’язують з нелегальним видобутком піску?
Почнемо з базового терміну.

Спецдозвіл (або ліцензія на видобуток) – головний документ, що регламентує видобуток корисних копалин.
На сьогодні існує два шляхи отримання спеціального дозволу на користування надрами, але згідно з нещодавніми прийнятими Урядом змінами до діючих Постанов, найближчим часом залишиться тільки один шлях – отримання спецдозволу на право користування ділянками надр через систему транспарентних електронних торгів.
Отримання спецдозволу - складний і тривалий процес, що вимагає від заявника певних знань, навичок і, головне, часу.

Після отримання ліцензії на видобуток, підприємство автоматично підпадає під ряд зобов’язань – звітність, податки, збори, відрахування.
Також на родовищах регламентується кількість запасів, методів видобутку та обсяг корисних копалин дозволений для видобутку. Окрім того, піднятий пісок стає товарною масою і зараховується на баланс підприємства.

І тому деякі «ділки» обирають інший шлях – укладають договір з місцевою радою або держпідприємством «Укрводсервіс» на очищення русла річки (дноочисні роботи).

Згідно з договором, земснаряди нібито роблять річку придатною для судноплавства. А на практиці земснаряд працює в одному місці, вимиває на дні величезний котлован, а річка все одно залишається непридатною для проходження суден середньої та великої водотоннажності.
Наносяться ніким неконтрольовані збитки навколишньому середовищу, інфраструктурі – руйнуються опори мостів, руйнуються острови та берегова лінія, а головне цей пісок крадуть у кожного з нас!

В проектах таких робіт немає чітко визначених термінів виконання та показників, що визначають етапи чи завершення проекту. І звичайно такі договори укладають на підставних осіб і знайти відповідальних стає неможливим.

Ця схема показова тим, що підприємці маскують пісок під поняття «піщана суміш», яка по документам є нічим іншим, ніж побічний результат діяльності і ніяк не обліковується. По факту ж ділки нелегально добувають пісок і в подальшому його реалізовують, не платячи податки.
На таких точках нелегали можуть працювати роками. А дохід від діяльності однієї такої точки складає від 600 млн грн на рік!
А це можливість нескінченного корумпування посадових осіб.

Визнати діяльність незаконною та притягнути до відповідальності поки що не вдалось нікому, але ми на порозі перших рішень про закриття точок та притягнення до відповідальності посадових осіб, задіяний у схемах. Зокрема це стосується точки незаконного видобутку піску на Видубичах в місті Києві групами компаній Мостобуд та СОБІ.

Слідкуйте за нашими новинами. Ми розповімо про інші найпоширеніші лазівки та схеми нелегалів, адже це стосується кожного!


Залишайся проінформаваним про актуальні події

Підписуйся на наші новини