Мільйонні збагачення нелегалів нарешті будуть зупинені. Все награбоване повернути державі!

2019-03-03 10:06
Мільйонні збагачення нелегалів нарешті будуть зупинені. Все награбоване повернути державі!

1 березня Асоціація «Нерудні надра України» разом з громадськими активістами були запрошені на чергову сесію Хотянівської сільської ради (Вишгородський район Київської області) з приводу незаконного видобутку піску.
У руслі річки Десна, що територіально належить Хотянівській громаді вже 3 роки під виглядом дноочисних робіт проводиться видобуток піску в особливо великих розмірах.

Слід зазначити, що нелегальний видобуток піску під виглядом дноочисних, дноукріплювальних або днопоглиблювальних робіт – найпоширеніша схема шахрайства.
Згідно з договором, укладеним із сільрадою, земснаряди нібито роблять річку придатною для судноплавства. А на практиці земснаряд працює в одному місці, вимиває на дні величезний котлован, а річка все одно залишається непридатною для проходження суден середньої та великої водотоннажності.
Наносяться ніким неконтрольовані збитки навколишньому середовищу, інфраструктурі – руйнуються опори мостів, руйнуються острови та берегова лінія, а головне цей пісок крадуть у кожного з нас!
В проектах таких робіт немає чітко визначених термінів виконання та показників, що визначають етапи чи завершення проекту. І звичайно такі договори укладають на підставних осіб.
Ця схема показова тим, що підприємці маскують пісок під поняття «піщана суміш», яка по документам є нічим іншим, ніж побічний результат діяльності і ніяк не обліковується. По факту ж ділки нелегально добувають пісок і в подальшому його реалізовують, не платячи податки.
На таких точках нелегали можуть працювати роками. А дохід від діяльності однієї такої точки сягає 600 млн грн на рік! А це можливість нескінченного корумпування посадових осіб.

Асоціація не вперше звертає увагу на цей незаконний об’єкт. Відомо, що використовуючи схему та прогалини в законодавстві, підприємство Акцепт Плюс вивозить мільйони тон піску та реалізує його з майданчика у м. Вишгород через фірми- прокладки.

Для Асоціації одним із етапів боротьби у цій справі був виступ на сесії Хотянівської сільської ради, депутатів та громадськість сповістили про ситуацію в селищі та скільки коштів таким чином у них було вкрадено. Саме тому, на сесії з боку депутатів Хотянівської сільської ради було прийнято рішення подати колективне звернення до правоохоронців щодо накладання арешту на незаконно видобутий пісок. Крім того, домовилися створити спільну комісію з приводу оцінки наслідків незаконної діяльності (за участі Асоціації, депутатів, правоохоронців, профільних експертів, представників громадських організацій).
Очікуємо, що спільними зусиллями незаконний видобуток у селі Хотянівка буде зупинено.

Необхідно зазначити, що за схожими обставинам, пов'язаними з крадіжкою надр під виглядом днопоглиблення по вул. Промислова у м. Київ, місцеві органи влади м. Київ, депутати КМДА та правоохоронні органи демонструють бажання співпрацювати та досягли результатів у боротьби з розкраданням надр.
Рішенням Київської міської ради від двадцятого грудня 2018-го року було розірвано договір оренди з ТОВ «Мостобуд» і піщаних браконьєрів зобов'язали покинути територію незаконного намиву та складування сировини.

Звиклі до безкарності та беззаконня нелегали і після цього продовжували вивозити пісок з об’єкту та охороняти свою територію «тітушками».
Крапку поки що не поставлено, але нарешті правоохоронці звернули увагу на проблему.
На території підприємства Мостобуд Державне Бюро Розслідувань провело обшук з приводу нелегального видобутку і реалізації піску. І наразі триває процес передачі вкраденого громаді м. Києва.

Через те, що схема налагоджена давно і в законодавстві є лазівки, визнати діяльність незаконною та притягнути до відповідальності винних поки що не вдалось нікому, але ми на порозі перших рішень про закриття точок та притягнення до відповідальності посадових осіб, задіяний у корумпованих схемах.
Асоціація «Нерудні надра України» має на меті зробити ринок корисних копалин України легальним. Ми маємо намір залучати правоохоронців, експертів, громадськість до боротьби.
Нелегали, ми йдемо до вас!

Залишайся проінформаваним про актуальні події

Підписуйся на наші новини