Що варто знати

2018-08-02 15:24 | Категорії: категорія
Що варто знати

Типи видобутку піску


Пісок - це необхідний будівельний матеріал, застосовуваний у процесі виконання всіх будівельних робіт. Пісок, має природне походження добувається в кар'єрах. Це або піщані, або піщано-гранітні місця видобутку.

 

За умовами родовищ покладів піску, як і інших корисних копалин, поділяються на такі типи кар'єрів:

- косогірний.

- рівнинний.

- водний.

Косогорным вважається кар'єр, який розташовується на схилі височини. Вони практично завжди розташовуються високо в горах і знаходяться вище транспортних розв'язок та навколишньої території. Дані кар'єри завжди сухого типу.

В кар'єрах рівнинного типу поклади піску розташовуються нижче земної поверхні або в деяких ситуаціях навіть нижче рівня підземних вод. Дані кар'єри можуть бути і сухого, і обводненого типів. Від методу розробки піску кар'єри або осушуються за допомогою водовідводів, дренажів або обводняются для подальшого добування даного будівельного матеріалу.

В кар'єрах типу водного даний матеріал видобувається в річкових руслах з-під води, озерах та інших типів водойм.

Видобуток піску здійснюють двома способами розробок:

- відкрита.

- підводний.

Видобуток відкритим способом найбільш поширена. При такій видобутку застосовуються екскаватори, скрепери, самоскиди, підвісні канатні дороги та інші механізми.

В кар'єрах типу водного застосовуються екскаватори - землечерпалки, драглайны, канатні скрепери.

Видобуток піску відбувається за допомогою вибухів. Такі роботи роблять можливим відділення породи від гірських масивів за допомогою подрібнення та дроблення до необхідної крупності.

Родовища піску часто ховаються під шаром грунту, глинистих та інших порід. Дані шари називаються вскрышами. Відношення обсягу шару до обсягом корисних копалин - коефіцієнтом розкриву.

Розкривні роботи проводяться з метою уникнути додаткових забруднень піску різними домішками.

Крім перерахованих вище способів розробки піску існує найбільш продуктивний метод видобутку - гідромеханічний.

Такий спосіб застосовується не тільки при видобутку піску з донних частин річок або інших типів водойм, але й у обводняемых кар'єрах рівнинного типу.

Поклади піску, які розташовані вище рівня води, можливо, розробити за допомогою гідромоніторів. Вони являють собою трубчасті стовбури з профілем конічного типу і тонкою насадкою на кінці. Рідина, що подається насосними станціями з прилеглих водойм, викидається допомогою гидромонитора дуже щільним струменем при значному натиску. Забійні гідромонітори розмивають поклади піску. Утворена таким чином пульпа тече самопливом в гідравлічні відвали, у разі якщо передбачений необхідний ухил. В інших ситуаціях пісок транспортується за допомогою землесосів за спеціальними трубопроводами.

Такі механізми, які застосовуються в гірничорудній розробки, здатні роздрібнити своєї водним струменем навіть дуже тверді скельні породи. Для розробки піску достатньо зовсім невеликої тиску.

Залишайся проінформаваним про актуальні події

Підписуйся на наші новини